Multi-Language Web-page Translator - ONLY for Firefox + IE6


Povaha plemene Tosa Inu

Povahové vlastnosti Tos, jako je odolnost, houževnatost a bojový instinkt využívá například japonská policie při hledání drog a hlídání hranic. Naproti tomu jeho naprostou poslušnost a ovladatelnost využívají v USA, kde je toto plemeno používáno pro canisterapii. Charakterizovat by se tento pes dal jako hlídací, ale přesto je tento inteligentní pes vhodný do rodiny.

©CHS Tosa inu ze Špičáku

Rodina je pro toto plemeno vždy prvořadá. Nemá problémy vycházet například s dětmi. Je klidný, trpělivý, odvážný. Štěká, jen když je to situace vyžaduje. Po fyzické stránce je velice silný a co je důležité, že má ochranitelský pud. Co je ale důležité, držet jej z dosahu bojechtivých psů, Tosa inu by mohl útočícího psa vážně zranit.Tomuto psu v zásadě stačí průměrné množství pohybu. Jeho výchova by měla být důsledná a hlavně láskyplná, aby se v něm vypěstoval pocit jistoty a rodiny, ke které patří. To jsou ale věci, které patří ke každému plemenu. Je velmi citlivý na hlas pána. Jeho výchova by neměla být krutého rázu, neboť pes má svou silnou osobnost.

©CHS Tosa inu ze Špičáku

TOSA-INU čili Japonská doga je výborný společník, ale i ochránce. Spokojí se s krátkými procházkami, proto je vhodná i do bytu. Tosa miluje děti, nikdy jim neublíží, je rozumná, hodná a hlavně poslušná - proto není nutný výcvik.Ať už chcete krásného psa na výstavy, anebo jen kamaráda, Tosa Vám vše poskytne, ve všem se Vám přizpůsobí a bude Vás tiše hlídat na každém kroku!

© Tosa Inu ze Špičáku 2002-2019
Sitemap | Tosa Inu Central America | Tosa-Inu Central America